Kogemuslikud teadmised

Eelmisel nädalal osalesid EPRÜ-kad Külli Mäe ja Külli Sädeme ning Triin Tasuja EPILL-st Rootsis, Lundis toimunud konverentsil Peer Support and Experiential Knowledge – teemaks vastastikune tugi ja kogemuslikud teadmised. 

Lundi Ülikooli sotsiaaltöö kooli ja ERASMUS+ partnerlusprojekti Experiential Knowledge eestvedamisel toimus 13.-15.mail 2024 rahvusvaheline konverents ning koolitus- ja seminaripäevad, kus tutvustati isikliku kogemuse kasutamist tervishoiu ja sotsiaaltöö praktikas, kõrghariduslikus väljaõppes ja teadustöös. Kolm päeva olid täidetud põneva programmiga.

Konverentsi põhiesinejad olid Alie Weerman (kogemuslikud teadmised hariduses), David Tobis (laste heaolu muutmine) ja Nicolas Lunabba (eakaaslaste toetud ja haavatavate noortega suhtlemise tähtsus). 14.-15.mai seminaridel tutvustati ja arutati projekti Experiential Knowledge erinevate tööpakkettide tulemusi. Programmi töötoad käsitlesid didaktilisi meetodeid kogemusteadmistega töötamiseks, kogemustega ekspertide rolli hariduses, õpetajate kogemusi, kogemusteadmiste ja kogemusliku õppimise lisamist sotsiaaltöö ja õenduse kõrghariduse õppekavadesse. 12 ülikooli osalusel loodud töövahenditega saab tutvuda projekti koduleheküljel: https://powerus.eu/partnership-experiental-knowledge/

Oleme tänulikud Tartu ülikooli Ühiskonnateaduste Instituudile ja Kodanikuühiskonna Sihtkapitalile, kelle toetusel oli EPRÜ liikmete osalemine võimalik. 

Close Menu